września 25, 2013

Neon wraca! NOWY NUMER! Wrzesień 2013! I sporo zmian.

Tak, tak, tak! Wróciliśmy i prezentujemy Ci nowy numer Zeszytu Literackiej Neon! A w nim: informacja o nowym naborze, sporo poezji i dobra proza, jak i ocalony od zapomnienia Julian Tuwim strzegący tyłu okładki! Zapraszamy!

Wrześniowy numer dostępny jest w wersji online na issuu.com, ale mamy nadzieję, że tak jak poprzednie numery, wydamy go również w wersji papierowej. Na razie zbieramy fundusze (a skoro jesteśmy przy pieniążkach, to Neon zaprasza do współpracy mecenatów i sponsorów : ).

Nowy Neon trochę się różni. Nie tylko w warstwie wizualnej - zmieniło się logo oraz okładka. Nastąpiły też zmiany kadrowe, troszkę bardziej drastyczne niż dotychczas.

Funkcję redaktor naczelnej od tej pory, zamiast Marty Fortowskiej, pełni Joanna Kloska. Zadanie przed nią nie łatwe. Neona trzeba postawić do pionu, zadbać o regularność wydawania naszego zeszytu literackiego, jak i przeprowadzić nabór do grupy. Są też inne pomysły, które oby udało się zrealizować. I z czasem móc przekazać Neona dalej, by się rozwijał i dawał zadowolenie.

Kolejna zmiana dotyczy też częstotliwości oraz nazwy naszej gazetki. Od teraz nie jest już to Miesięcznik Literacki Neon, a Zeszyt Literacki Neon. Jego regularność będzie rzadsza - raz na 2-3 miesiące.

W wakacje zrobiliśmy też mini nabór do Neona. Dołączył do nas Filip Chrząszczak, Ewa Jastrzębska oraz Adrianna Brechelke. Filip z Ewą jako osoby piszące, Adrianna dzieli się z Neonem swoją twórczością graficzną. Ich prace zobaczysz też w najnowszym numerze.

No, właśnie - co dokładniej znajdziesz w tym numerze? Najlepiej zobacz sam co by za dużo nie pisać! :)


1 komentarze:

  1. Bardzo pracowity z Was Neon!Ja trzymam za Was wszelkie kciuki:)

    OdpowiedzUsuń