maja 07, 2012

Uczciliśmy pierwsze urodziny Grupy Neon

Tak jak rok temu, udaliśmy się w plener, nawet dokładnie w to samo miejsce - wtedy świętowaliśmy wydanie pierwszego numeru naszego miesięcznika, teraz rok naszej działalności. Czy to może nie czas na podsumowania? Minął rok, a my wciąż istniejemy i doskonale razem się bawimy, choć wyzwań przecież nie brakuje.

Tu wszystkich nie widać, ale naszą ulubioną miejscówkę owszem. :)
Skromne, to skromne, ale ciasto urodzinowe było.

Oczywiście jednym z punktów programu była prezentacja swojej najnowszej twórczości
Ciasto wszystkim smakowało
A tak było rok temu. Troszkę może się zmieniliśmy. :)


Pewnego rodzaju wyzwaniem jest choćby wydanie każdego kolejnego numeru naszego miesięcznika. Przez rok wydaliśmy ich 10.

Poza tym wciąż kłębi nam się w głowach wiele innych pomysłów. Niektóre z nich udało się zrealizować, jak choćby naszą akcję o nazwie "Poezja na bruku".

Nie bez obaw zabraliśmy się za zorganizowanie konkursu literackiego, który ogłosiliśmy pod nazwą NEOpoeticoN. Znaleźli się jednak sponsorzy, którzy nam zaufali, a wy już teraz przysłaliście do nas kilkadziesiąt swoich utworów, które czekają na publikację. Wyników jesteśmy ciekawi chyba równie mocno, jak i sami uczestnicy. :)


Cieszy nas też, że pomimo młodego stażu naszej grupy, nie tylko pod względem jej trwania, ale i średniej wieku jej członków, jesteśmy gdzieś widoczni na kulturalnej mapie naszego miasta.

Polecamy też wszystkim Grupom Literackim wzajemną integrację. My szczęśliwie nawiązaliśmy przez ten czas przyjaźń z działającą w Bydgoszczy od dawna, lecz w trochę inny sposób, Grupą Literacką Et Cetera. Tomasz i Dominik przyszli nawet na nasze urodzinowe spotkanie. :)

Osiągnięciem może mniej oczywistym, lecz być może nawet najważniejszym jest to, że wciąż istniejemy, spotykamy się i działamy.

To był dobry rok. Dziękujemy, że z nami byliście.

4 komentarze:

 1. Niepoprawny Ikar życzy wszystkiego najlepszego na kolejny rok! I potem na jeszcze kolejny... w ogóle kochani, obyście zachwycali Bydgoszcz jak najdłużej swoją twórczością :)

  pozdrowienia z Czarnej Ziemi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluje i życze kolejnych, pięknych lat. Robicie kawał dobrej roboty. Oby tak dalej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękujemy Ci serdecznie, Piotrze! :)

  OdpowiedzUsuń