lutego 20, 2013

Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek w Bibliotece Głównej w Bydgoszczy [zapowiedź]

28 lutego w WiMBP w Bydgoszczy gościć będą prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek.Autorzy będą promowali wspólną książkę zatytułowaną "Kiełbasa i sznurek".

Aby móc uczestniczyć w wydarzeniu należy odebrać wcześniej darmowe wejściówki. Te będą do odebrania od 21 lutego w wypożyczalni biblioteki. Podobno na prośbę czytelników Biblioteka wprowadza taki system. Trudno się dziwić - zazwyczaj spotkania autorskie organizowane przez Bibliotekę Główną cieszą się ogromną popularnością.Prof. Jerzy Bralczyk to jeden z najbardziej rozpoznawalnych językoznawców w Polsce. Jest to wybitny specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, a także wykładowca warszawskiej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, członek Prezydium Rady Języka Polskiego oraz Komitetu Językoznawstwa PAN, Polskiego Towarzystwa Językoznawczego oraz autor wielu publikacji z dziedziny językoznawstwa. W swoim dorobku ma on między innymi książki takie jak: O języku polskiej polityki lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, Leksykon zdań polskich, Mój język prywatny,  Leksykon nowych zdań polskich oraz 444 zdania polskie.

Michał Ogórek to popularny satyryk, dziennikarz, felietonista oraz autor książek: Jak przekonać do aresztu,  Mister O’Goreck. Pierwsze czytanki oraz Najlepszy Ogórek czyli Kalendarz na każdy rok.

Zobacz zdjęcia z innych spotkań w Bibliotece:
Antoni Libera w WiMBP w Bydgoszczy [zdjęcia]
Antoni Libera w WiMBP w Bydgoszczy [relacja]
Richard Paul Evans w WiMBP w Bydgoszczy [zdjęcia]


0 komentarze:

Prześlij komentarz