maja 28, 2013

SLAM JAM w Bydgoszczy

8 czerwca 2013 na parkingu przed Akademicką Przestrzenią Kulturalną WSG odbędzie się SLAM JAM. Wydarzenie składa się  graffiti jamu (malowanie murala na ścianie APK), warsztatów poetyckich z Dominikiem Rokoszem (mistrzem Polski w slamie poetyckim), slamu poetyckiego oraz koncertu.


Dominik Rokosz jest jednym z najbardziej znanych slamerów w Polsce, brał udział w mistrzostwach świata w slamie, jest poetą, copywriterem, pisze sztuki teatralne i masę innych rzeczy robi jeszcze.

Na czym polega slam poetycki?

Zasady są proste: publiczność wymyśla trzy słowa dla stojącego na scenie śmiałka, który ma zaledwie kilka minut na wplecenie ich w poemat (ma na to 3 minuty). Następnie prezentuje go na scenie.

Będą nagrody! :)

Drugi slam w Bydgoszczy

- W Bydgoszczy do tej pory z tego, co nam wiadomo odbyła się jedna taka impreza, ale nie była rozpromowana i niewielu chętnych się zgłosiło. W Toruniu natomiast, zawsze jest pełna sala i takie wydarzenie odbywa się bardzo często. Dlatego chcemy, żeby u nas też taka impreza miała miejsce częściej - tłumaczy Magdalena Bąk, organizatorka.

Zachęcamy wszystkich literatów z Bydgoszczy i okolic do przyłączenia się do zabawy.!


 Zapisy na warsztaty i slam poetycki oraz więcej szczegółów o SLAM JAMIE można zleźć na stronie:

www.slamjam.byd.pl

Program SLAM JAMu w Bydgoszczy

• niestandardowy SLAM POETYCKI podczas którego BISZ wyselekcjonuje część wypowiedzianych słów uczestników, które następnie połączą się z działaniami dj'a Paulo, YAKIEGO oraz ZGASA (jednego z najlepszych polskich beatboxerów), tworząc pełen utwór muzyczny o formie nieklasycznej,

• warsztaty poetyckie z DOMINIKIEM ROKOSZEM,

• specjalnie przygotowany przez BISZA występ muzyczno-literacki przy asyście Dj Paulo,

• występ ZGASA (dwukrotnego mistrza Polski w beatboxie),

• malowanie muralu na tylnej ścianie APK.

Na wszystko WSTĘP WOLNY!

Organizatorzy: Fundacja Gaudeamus; Studenci z Koła Inicjatyw Innowacyjnych w Kulturze „OTHER WAY” Wyższej Szkoły Gospodarki; Akademicka Przestrzeń Kulturalna; 21 Music Studio

0 komentarze:

Prześlij komentarz