września 14, 2012

Neonek nagrodzony w konkursie 160.EP

Joanna Kloska, członkini Grupy Literackiej Neon długo zwlekała z wysłaniem swojego wiersza na konkurs organizowany przez Grupę Literacką Piekary24. Na szczęście nie nazbyt długo. Wiersz jej bowiem spodobał się na tyle, że został wyróżniony -  jako jeden z czterech! - i nagrodzony drukiem w pokonkursowej ep-ce literackiej 160.ep.  Poza tym zaprezentowano jej wiersz w ramach Eksperymentalnej Transmisji Poetyckiej, która odbyła się 13 września 2012 w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

Nazwa 160.ep wskazuje na to, że przesłane utwory miały ograniczyć się do 160 znaków.  Dodatkowo miały być napisane po 1989 r., a ich autorzy mieli być w jakiś sposób związani z Toruniem. Asia, choć trudno jej odbierać miana bydgoskiej artystki, jako studentka UMK chętnie wzięła udział w konkursie.

Oto ów ep-ka literacka:


O samej Transmisji organizatorzy piszą:
Eksperymentalna Transmisja Poetycka to wydarzenie dotąd nierealizowane jeszcze w Toruniu, podczas którego jego uczestnicy balansują pomiędzy światem materialnym, rzeczywistością poetycką oraz przestrzenią Web 2.0.

Tutaj nagranie Transmisji (w 47 minucie wiersz Joanny Kloski):


Gratulujemy Grupie Piekary24 za organizację tego "eksperymentu" oraz Asi wygranej! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz